Staff

Federation Leadership Team

Simon Wakeman

Simon Wakeman
Executive Head, DSL Alternate

Jenny Goodman

Jenny Goodman
Business Manager

Abi Howett

Abi Howett
MIS Head of School, DSL

David Hopkins

David Hopkins
Bacton Head of School, DSL Alternate

Mel Skinner

Mel Skinner
MIJS Phase 2 Leader

Helen Peck

Helen Peck
SENDCo - Bacton, DSL

Bonnie Duffield

Bonnie Duffield
SENDCo - MIJS

Lucy Cass

Lucy Cass
SRB Lead Teacher

Designated Safeguarding Leadership' (DSL) Team

MIJS Site

Abi Howett

Abi Howett
DSL

Bacton Site

Helen Peck

Helen Peck
DSL

David Hopkins

David Hopkins
DSL Alternate

Federation Wide

Simon Wakeman

Simon Wakeman
DSL Alternate

Boo Tumber

Boo Tumber
DSL Alternate

Federation Family Support Team

Boo Tumber

Boo Tumber
Family Support Advisor, DSL Alternate
Bacton Primary Mundesley Junior Mundesley Infant

Caroline Alexander

Caroline Alexander
Thrive Practitioner
Bacton Primary Mundesley Junior Mundesley Infant

Federation Administration

Joanne Bishop-Laggett

Joanne Bishop-Laggett
School Secretary
Mundesley Junior Mundesley Infant

Hannah Gent

Hannah Gent
Clerical Assistant
Mundesley Junior Mundesley Infant

Diane Howes

Diane Howes
School Secretary
Bacton Primary

Teaching Team

David Hopkins

David Hopkins
DSL Alternate
Bacton Primary

Helen Peck

Helen Peck
DSL
Bacton Primary

Megan Lucas

Megan Lucas
Bacton Primary

Janice Bellison

Janice Bellison
Bacton Primary

Dawn Steers

Dawn Steers
Mundesley Infant

Abi Howett

Abi Howett
DSL Alternate
Mundesley Infant

Bonnie Duffield

Bonnie Duffield
Mundesley Infant

Lauren Carman

Lauren Carman
Mundesley Infant

Jenny Lumb

Jenny Lumb
Mundesley Junior

Emma Croft

Emma Croft
Mundesley Junior

Jemma Button

Jemma Button
Mundesley Junior

Diana Rackham

Diana Rackham
Mundesley Junior

Mel Skinner

Mel Skinner
Mundesley Junior

Teaching Assistants and MSA Team

Paula Grey

Paula Grey
HLTA
Mundesley Junior Mundesley Infant

Sally Shanahan

Sally Shanahan
TA / Lead MSA
Mundesley Junior

Janette Woodbridge

Janette Woodbridge
TA
Mundesley Infant

Catherine Howard

Catherine Howard
TA
Mundesley Junior

Denise Revell

Denise Revell
TA
Mundesley Junior

Caroline Alexander

Caroline Alexander
Thrive Practitioner TA
Mundesley Infant

Melanie Hall

Melanie Hall
TA
Mundesley Junior

Mandy Page

Mandy Page
TA
Mundesley Junior

Debbie Ball

Debbie Ball
HLTA
Mundesley Infant

Annette McGuire

Annette McGuire
TA
Mundesley Infant

Judy Farrow

Judy Farrow
TA
Mundesley Infant

Kelly Payne

Kelly Payne
TA
Mundesley Infant

Michaela Betts

Michaela Betts
TA
Mundesley Infant

Lesley MacKenzie

Lesley MacKenzie
MSA
Mundesley Infant

Carrie-Anne Underwood

Carrie-Anne Underwood
MSA
Mundesley Infant

Melanie Whitehead

Melanie Whitehead
MSA
Mundesley Infant

Denise Wait

Denise Wait
HLTA (PE)
Bacton Primary

Laura Coelho- Bunting

Laura Coelho-Bunting
TA
Bacton Primary

Donna Pigram

Donna Pigram
TA
Bacton Primary

Diana Smith

Diana Smith
TA
Bacton Primary

Zoe Carter

Zoe Carter
TA
Bacton Primary

James Lynch

James Lynch
TA
Bacton Primary

Victoria Bensley

Victoria Bensley
MSA
Bacton Primary

Special Resource Base Staff Team

Lucy Cass

Lucy Cass
Lead Teacher
Mundesley Infant

Gemma Cook

Gemma Cook
HLTA
Mundesley Infant

Lorraine Wymer

Lorraine Wymer
TA
Mundesley Infant

Ian Pilcher

Ian Pilcher
TA
Mundesley Infant

Federation Kitchen Team

Clive Bradfield

Clive Bradfield
Federation Cook in Charge

Emma Cosgrove

Emma Cosgrove
Assistant Cook
Mundesley Infant

Tarnia Moon

Tarnia Moon
Catering Assistant
Mundesley Junior

Dawn Bumfrey

Dawn Bumfrey
Catering Assistant
Mundesley Infant

Federation Site Team

Jonathon Parke

Jonathon Parke
(Joint MIJS) Cleaner
Mundesley Junior Mundesley Infant

Charlie Goodman

Charlie Goodman
(Joint MIJS) Cleaner
Mundesley Junior Mundesley Infant

Designed, produced, hosted & maintained by Creative Corner
HomeLog inDashboardValid HTML